Europejskie Dni Języków Obcych (2017)

europejski_dzien_jezykow_obcych_2017_01europejski_dzien_jezykow_obcych_2017_02europejski_dzien_jezykow_obcych_2017_03europejski_dzien_jezykow_obcych_2017_04europejski_dzien_jezykow_obcych_2017_05europejski_dzien_jezykow_obcych_2017_06europejski_dzien_jezykow_obcych_2017_07europejski_dzien_jezykow_obcych_2017_08europejski_dzien_jezykow_obcych_2017_09europejski_dzien_jezykow_obcych_2017_10europejski_dzien_jezykow_obcych_2017_11

W dniu 12 października 2017 r. odbyły się w naszej szkole tradycyjne już obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych. Podobnie jak w ubiegłych latach przyjęły one formę Turnieju Językowego. Przedstawiciele każdej klasy tydzień wcześniej losowali kraj, który mieli zaprezentować oraz piosenkę, której klasa miała się wspólnie nauczyć i zaśpiewać podczas turnieju. Dodatkową atrakcją tegorocznego turnieju był obecny w jury nasz zagraniczny gość, wolontariuszka organizacji AISEC – Gabriela z Rumunii, której szczególnie dziękujemy za wspólną zabawę. Podczas obchodów uczniowie brali udział w następujących konkurencjach:

  • konkurs wiedzowy
  • prezentacja plakatu o kraju
  • strój w barwach kraju
  • flaga
  • piosenka
  • doping klasy

Turniej poprowadziły Roksana Roesner z kl. IIIb i Wiktoria Szlajter z IIa.

WYNIKI:

KLASA OGÓLNA ILOŚĆ PUNKTÓW MIEJSCE
4A 69 I miejsce
4B 64 II miejsce
7 A 63 III miejsce
7 B 38 VI miejsce
7 C 62 IV miejsce
II A 38 VI miejsce
III A 58 V miejsce
III B 21 VII miejsce

W tym roku wspaniale zaprezentowały się klasy siódme. Mimo, iż Turniej Językowy to dla nich nowość, doskonale sprostały wszystkim konkurencjom, świetnie się przy tym bawiąc. Kolorowe stroje w barwach wylosowanego kraju, ciekawe prezentacje, gorący doping, słodki poczęstunek w barwach Rumunii dla jury oraz niezapomniane występy taneczno-wokalne na długo pozostaną w naszej pamięci.

Wśród starszych klas na wyróżnienie zasługują popisy kulinarne klas IIa i IIIa czyli pyszna pizza i zielono-biało-czerwona sałatka jako symbole Włoch oraz grecka sałatka reprezentująca Grecję, a także porywający całą salę taniec Zorba w wykonaniu klasy IIIa. Szczególne podziękowania należą się w tym miejscu wychowawczyni tej klasy, pani Danucie Jakubczak, która niczym zawodowy wodzirej nauczyła uczniów greckiego tańca.

Dziękujemy wszystkim uczniom za ogromne zaangażowanie i udział, a także wychowawcom za ich pomoc, wsparcie oraz doping.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.